Popularność bitcoinów

W naszym państwie jeszcze większą popularnością cieszą się waluty kryptograficzne, nazywane też kryptowalutami. Stanowią one część rozproszonego systemu księgowego, jaki bazując na kryptografii, pozostawia informacje o stanu posiadania. W tym momencie istnieje ponad 300 kryptowalut, a za najpopularniejszą uznaje się bitcoin, wprowadzoną w 2009 roku przez Satoshi Nakamoto.
Bitcoin przechowuje się w specjalnym pliku portfela. To, jaki portfel bitcoin wybierzemy, uzależniony jest od kilku zasadniczych kwestii, jak to należy jaką kwotę planujemy w nim przechowywać, jakie środki bezpieczeństwa nas zadowalają, za radą ilu i jakich urządzeń elektronicznych będziemy korzystać z bitcoin i tak dalej.
Przy naszej przygodzie z kryptowalutami, warto zainteresować się „kranami”. Krany bitcoin to strony, które rozdają bitcoiny za free – wystarczy odwiedzić daną stronę, obejrzeć jakiś materiał reklamowy lub utworzyć zadanie społecznościowe. 
Sposoby zarobku są niewyczerpane – można także zaangażować się w rozgrywki pokera lub handlować na bitgiełdzie.
W Polsce, choć obrót i wydobywanie bitcoinów jest legalne, to kryptowaluty nie są uznane za urzędowy instrument finansowy, nie posiadają również statutu waluty. Sytuacja całkiem inaczej ma się w Niemczech, gdzie jest to legalna waluta, która dopuszczana jest do prywatnych transakcji, czy skrajnie w drugą stronę, w Tajlandii, gdzie transakcje wirtualnymi walutami są nielegalne.
Nie może się wydawać to natomiast dobrą polityką finansową, skoro bitcoiny zyskują coraz większą popularność i znaczenie.