Pozycjonowanie a zdobywanie linków

Jednym z podstawowych zadań pozycjonera jest znalezienie odpowiednich umiejscowienia i umieszczenie na nich odnośników do naszych witryn. Jednak poprzez masowe zmiany w algorytmie ten sposób nieostatnie ewaluuje – przez co nie możemy być pewni stabilnych pozycji w wyszukiwaniach. Jeszcze parę lat temu pozycjonowanie w Polce przede wszystkim opierało się na systemach konwersji linków, masowych zasypywanie stron wpisami do katalogów czy również artykułów do przedruku.

W tej chwili pozycjonowanie w większej mierze opiera się na naturalności. Czyli zdobywanie linków z źródeł, które najbardziej pasują do profilu mojej strony internetowej. Z całą pewnością do jednych z takich miejsc należą fora internetowe. W takim miejscu naturalną rzeczą jest, żę użytkownicy dzielą się ciekawymi produktami czy też usługami w postacie linków do danych stron internetowych.

Drugim takim miejscem są tematyczne katalogi stron. Tematyczne katalogi stron są w zupełnie inny sposób postrzegany przez wyszukiwarkę internetową aniżeli katalogi ogólnoteoretyczne. Mógłbym się dosłownie pokusić o stwierdzenie, że takie katalogi są postrzegane jako zwykłe strony internetowe, które w sposób naturalne linkują do danych witryn. Drugą pozytywną cechę katalogów tematycznych jest fakt, że ukazują się znacznie wyżej aniżeli ich łatwe odpowiedniki. Dla tego pamiętaj, że pozycjonowanie możesz ułatwić sobie teraz w taki oto metodę.

Sprawdź nas: katalog stron